Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Czy można tolerować stronę: www.czadersi.pl?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Materiał przeznaczony dla dorosłych użytkowników…”

Przypadkiem natrafiłem na portalu społecznościowym facebook na post na tablicy jakiegoś małolata. Tablica dzieciaka była zarzucona postami ze strony czadersi.pl o różnych godzinach wstawiane są te posty włącznie ok. 12 w nocy. Można wyciągnąć wnioski, że dzieciak przesiaduje po nocy i grzebie na tej stronie, ale niekoniecznie jest to prawda, bo ta strona sama udostępnia swoje posty na facebook – nawet po jednorazowym wejściu na tę stronę. Żeby usunąć wszystkie posty danej aplikacji należy zrobić: 1. wejść o opcję postu, 2. Kliknąć „Usuń aplikację Czaredsi.pl, 3. Wyskoczy okienko z pytaniem „Czy usunąć aplikację Czadersi.pl, gdzie należy zaznaczyć opcję „Usuń całą aktywność z aplikacji Czardersi.pl oraz kliknąć „Usuń”. I tak można robić z każdą szkodliwą aplikacją żeby jej nie reklamować. Mam nadzieję, że rodzice takiego dziecka nie są zbyt nerwowi i zanim zaczną robić małolatowi zarzuty, to wpierw wszystko z dzieckiem wyjaśnią merytorycznie. Przez ciekawość wskoczyłem na tę stronę i reklamowany materiał. Na materiał reklamowany przez tę stronę na facebook mogłem się dostać jedynie po zalogowaniu a najszybciej przez facebook, bo ta strona to wtyczka społecznościowa facebooka. Dzieciaki chętnie wejdą na taki materiał, bo przed wejściem w celu jego obejrzenia widoczne jest ostrzeżenie: „Materiał przeznaczony dla dorosłych użytkowników. Aby wejść dalej, zaloguj się, poprzez facebook.” Tak, więc dzieciaki wchodząc na tę stronę robią to na własne życzenie pomimo ostrzeżenia o zakazie dla niepełnoletnich. Na stronie głównej jak i na stronie polecanej i reklamowanej w poście znajdują się reklamy na tle roznegliżowanych kobiet można odnaleźć stronę internetową: www.kolekcjoner.nl. Roznegliżowane i zmieniające się zdjęcia kobiet mają umieszczone napisy: „darmowa wysyłka”, „promocja podwojenia”, „hurt w super cenie”… i na każdym zdjęciu adres strony kolekcjoner.nl – nie koniecznie jest to informacja dla dzieciaków. I jest to sytuacja zachęcająca dzieciaki do zajrzenia na promowaną stronę.

Po kliknięciu w nagą kobitkę wchodzę na stronę kolekcjoner.nl i tu widzę różnego rodzaju rzeczy, promocje, sposób dostarczania i numer konta bankowego, na który trzeba wpłacić pieniądze za zamówiony towar. Tu czuje się jak w raju, pod warunkiem, że jestem użytkownikiem dopalaczy. Na stronie jest mnóstwo informacji, ale najważniejsza to, że trzeba mieć ukończone 18 lat żeby nabyć reklamowany towar. Dowiaduję się o rodzajach proponowanego do sprzedaży towaru oraz instrukcja użytkowania sprzedawanego towaru itd. Zainteresował mnie proszek lub tabletki do prania. W instrukcji użycia jest oczywisty komunikat – towar tylko dla tych, którzy ukończyli 18 lat i jak z pomocą tego towaru robić pranie. Uważam, że takie zabezpieczenia powinny być też we wszystkich sklepach sprzedających proszki do prania w Realu, – ale niedopatrzenie! Myślę, że przeciętny człowiek wie, co to są za towary reklamowane do sprzedaży na tej stronie a tym bardziej dzieciaki.

Uważam, że tolerowanie strony, na której sprzedaje się legalnie dopalacze jest tolerowaniem zła a co gorsza bezczynność organów Państwa pokazuje jego beztroskę. Wiem, że wybory w Platformie Obywatelskiej i sprawy Tuska oraz Gowin to gwiazdy naszej codzienności, ale nie mogę być obojętny na taką stronę www.

Pamiętam, jak kiedyś Tusk wywołał wojnę z handlarzami dopalaczy, ale teraz jak widać ma inne, ważniejsze problemy i logicznie Państwo Polskie też, bo deficyt i trzeba ciąć fundusze w celu znalezienia brakującej kasy w budżecie Państwa.

Bardzo proszę Premierze Tusk i ministrze Rostowski możecie uzbierać brakującą kasę z pomocą organów Państwa, bo płacimy podatki na tę gromadę urzędników.
1. Policja powinna zrobić prowokację i zakup kontrolowany a zakupiony towar zbadać pod względem zawartości środków szkodliwych niedopuszczonych do sprzedaży na terenie Polski.
2. Urząd skarbowy powinien sprawdzić, gdzie podmiot handlujący odprowadza podatki ze sprzedawanego towaru, tym bardziej, że jest podane konto bankowe i na podmiot zostało założone.
3. Organa ścigania mogą konto bankowe zablokować i wszcząć postępowanie wyjaśniające.
4. Policja może wystąpić do administracji google o zablokowanie strony polecającej rzeczy zakazane w Polsce.
5. Gdzie odprowadza podatek bank, w którym jest konto właścicieli strony internetowej, na której znajdują się pieniądze ze sprzedaży dopalaczy?
Może się mylę, może mam wybujałą wyobraźnię, ale wtedy potraktuj ten tekst, jako moją imaginację. Ale ciekawi mnie, kto ciągnie korzyści materialne z tych stron?

KOMENTARZE

 • Nieregulowany rynek Research Chemicals.
  Witam.

  Rynek tzw " RC " jest szybko rozwijającym się rynkiem, głównie za sprawą popytu na RC, który zwiększa się zaraz po nowych ustawach o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Przechodząc do sprawy chemikaliów. Są one oficjalnie przeznaczone do badań laboratoryjnych i zaznaczane jest, że nie są to substancje do spożycia, a niezalecanie się do tych uwag może się źle skończyć.

  Dostawców RC podzieliłbym głównie na dwa rodzaje:

  * W 100% legalnie działające i duże firmy, czasem mające nawet wsparcie w różnych środowiskach i strefach biznesowych ( na przykład dałbym tutaj Chiny ).

  * Działające na pograniczu prawa, również odprowadzając podatek, ale trudząc się w często nieczystym biznesie.

  Wkleję tutaj artykuł 35 " Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii " -

  " Art. 35.
  1. Środki odurzające lub substancje psychotropowe będące produktami leczniczymi
  może wytwarzać, przetwarzać lub przerabiać, z zastrzeżeniem ust. 4, wyłącznie
  przedsiębiorca posiadający wydane na podstawie przepisów prawa farmaceutycznego zezwolenie na wytwarzanie produktów leczniczych, po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego określającego środki lub substancje, które mogą być przedmiotem wytwarzania, przetwarzania lub przerobu.
  2. Środki odurzające lub substancje psychotropowe niebędące produktami leczniczymi może wytwarzać, przetwarzać lub przerabiać wyłącznie przedsiębiorca,
  po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego, określającego środki lub substancje, które mogą być przedmiotem wytwarzania, przetwarzania lub przerobu.
  3. Prekursory kategorii 1 może wytwarzać, przetwarzać lub przerabiać wyłącznie
  przedsiębiorca, który na podstawie właściwego rozporządzenia prawa Unii Europejskiej uzyskał zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego określające prekursory kategorii 1.
  4. Środki odurzające grup I-N, II-N i IV-N, substancje psychotropowe grup I-P, IIP, III-P i IV-P lub prekursory kategorii 1 może wytwarzać, przetwarzać lub
  przerabiać, w celu prowadzenia badań naukowych, wyłącznie jednostka naukowa, w zakresie swojej działalności statutowej, po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego określającego środki lub substancje, które
  mogą być przedmiotem wytwarzania, przetwarzania lub przerobu.
  5. Nie wymaga zezwolenia przerób środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów, jeżeli jest dokonywany w aptece, na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne.
  6. Zezwolenia, o których mowa w ust. 1–4 i 7, mogą być wydane po stwierdzeniu
  przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, że przedsiębiorca występujący o wydanie zezwolenia zapewnia warunki produkcji i obrotu zabezpieczają-
  ce przed użyciem środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1 objętych zezwoleniem przez osoby nieupoważnione lub w
  celach innych niż określone w wydanym zezwoleniu.
  7. Środki odurzające grupy IV-N lub substancje psychotropowe grupy I-P może
  stosować, w celu prowadzenia badań naukowych, jednostka naukowa, w zakresie swojej działalności statutowej, po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego, określającego środki lub substancje będące przedmiotem
  zezwolenia.
  8. Zezwolenia, o których mowa w ust. 1–4 i 7, określają dozwoloną wielkość i cel
  wytwarzania, przetwarzania, przerobu lub stosowania każdego środka odurzają-
  cego, substancji psychotropowej lub prekursora oraz termin ważności zezwolenia " .

  Według tego sporo z tych vendorów nie prowadzi swojego biznesu w 100% zgodnie z prawem, ponieważ idąc tropem ustawy, to właściwie nie jest to możliwe.
 • W sumie
  to dzieci trzeba wychować tak, żeby nie imponowało im ćpanie i zniżanie się do poziomu "idoli" z telewizora, bo zakazami i nakazami stworzymy sobie co najwyżej nowy związek sowiecki. ale faktem jest, że trudno teraz uchronić dzieciaki przed zalewem pormografii, ćpania i wszelkiej innej degeneracji, która im niszczy mózgi, zanim się zorientują co i jak. tego jest za dużo wszędzie, to już choroba cywilizacyjna. bez odrodzenia duchowego, bez radykalnego nawrócenia nic nie zrobimy, bo szatan już za dużo władzy zgarnął, żeby cenzura stron netowych coś pomogła. nawet Tusk nie da rady szatanowi w pojedynkę.
 • Oczywiście, tolerować nie wolno - jeszcze mafia zbiednieje.
  W obliczu kryzysu ekonomicznego nie wolno przecież narażać mafiozów narkotykowych tworząc dla nich konkurencję. Niech spokojnie działają sobie w szkołach, dają działki dzieciom... Oczywiście legalizacja narkotyków czy działanie stron z dopalaczami to barbarzyństwo! Ceny narkotyków by spadły, mafiozów nie byłoby stać na wille z basenami, na opłacanie policji (a mundurowi też z czegoś żyć muszą).
 • Do prania? - Chyba mózgu!!!
  Na tej stronie brakuje jeszcze przynajmniej jednego towaru a mianowicie: brakującego ogniwa w teori Darwina. Okrągła i zespolona róreczka wypełniona amfą z dopiskiem - tylko dla użytkowników po 18 roku życia, materiał kolekcjoerski i nie do spożycia. Ciekawy jestem, jak długo ta zabawa w dopalacze będzie się kręciła? Może tu działa zasada: rączka rączkę myje a nóżka nóżkę drapie...
 • http://www.czadersi.pl
  Błąd kreciku w adresie. Po literze "d" ma być "e". Jest natomiast "r"
  http://www.czadersi.pl
  Radzę zawsze sprawdzać przed publikacją, czy linki się otwierają.
  PS.
  Strona jest ohydna, nie wiem jak można na coś takiego wchodzić i patrzeć, ale o gustach się nie dyskutuje.

  Podanie poprawnego adresu pozwoliłoby ludziom wchodzącym na http://www.czadersi.pl zapoznać się z Twoją notką.

  Z takim błędem notka ma o wiele mniejsze znaczenie.
  Czyżby było to zamierzone?

  Proponuję pomocnikowi powtórzyć notkę krecika z prawdziwym adresem dealerów.
 • @adevo 13:57:06
  Dziękuję za informację i uwagę o błędzie. Polecam się na przyszłość :)
  Pozdrawiam, krecik

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728