Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Pomóż w budowie hospicjum stacjonarnego i przekaż swój 1% podatku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Antoś miał wypadek samochodowy. Ma nosek jak guziczek, czarne oczy i wiele operacji za sobą. Cały czas śpi.

Jednak pocałunek go nie obudzi. Nie może żyć bez stałej opieki medycznej i aparatury. Jego rodzina nie jest w stanie się synkiem opiekować. Od półtora roku tuła się po kolejnych szpitalach. Stacjonarne hospicjum byłoby dla niego najlepszym rozwiązaniem. O te maluchy nikt nie walczy.”

„Jestem Twoją Smutną Księżniczką
Do mnie biegłeś przez las
Szeptałeś wyznam Ci wszystko
Zatrzymaj bajkowy czas
Czas naszych zabaw, myśli i słów
Pierwszych radości i pięknych snów”

Jest kwiecień 2013 roku. Budowa stacjonarnego hospicjum dla dzieci Fundacji „GAJUSZ” powoli “z górki”, ale jeszcze pozostały odbiory techniczne. To była informacja optymistyczna a pesymistyczna mówi, że dług Fundacji „GAJUSZ” rośnie i wynosi 500 tysięcy złotych. Niestety, tak być musiało, kiedy podejmuje się wyzwanie wybudowania hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Jak mówi pani Prezes Fundacji „GAJUSZ”, Tisa Żawrocka: „Fundacja „GAJUSZ” otrzymała grant na 3 lata. Pół miliona trzeba będzie oddać i zająć się spokojnie, umierającymi maluchami. Prace mają wartość blisko dwóch milionów, deficyt w domowym hospicjum wynosi do 1 kwietnia milion zł rocznie, czyli pozyskaliśmy półtora miliona, a zabrakło pół.”

Więcej informacji można uzyskać:
sekretariat czynny pn.-pt. 9:00-17:00
tel./fax: +48 42 631 00 41
e-mail: biuro@gajusz.org.pl
www.gajusz.org.pl
www.szkoladobra.pl
www.dzieckadom.com

Bardzo proszę wszystkich, którym nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci, dla których hospicjum jest miejscem szczególnej opieki medycznej i psychologicznej o przekazanie swojego 1% podatku przy rozliczeniu PIT-u. Tylko od państwa zależy jak szybko hospicjum stacjonarne Fundacji „GAJUSZ” rozpocznie swoją działalność dla chorych dzieci.

Zapraszam, przekaż swój 1% podatku na budowę stacjonarnego hospicjum Fundacji „GAJUSZ”, BO SAMOTNOŚĆ NIE JEST DLA DZIECI, ANI W OGÓLE DLA NIKOGO.
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:
W polu “KRS”: 0000109866,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: Na budowę hospicjum

Fundacja „GAJUSZ” buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Dom dla chorych dzieci powstaje w Łodzi przy ulicy Dąbrowskiego 87. Fundacja „GAJUSZ” ma do wykorzystania budynek o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, ogród i parking. Wszystko wymaga generalnego i gruntownego remontu. Wiele już zostało zrobione, ale wciąż jednak potrzebna jest pomoc a także środki finansowe, żeby zakupić niezbędny sprzęt medyczny i materiały wyposażenia wnętrz.

Możecie państwo wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego Fundacji „GAJUSZ” wysyłając SMS’a o treści: GAJUSZ na numer telefonu: 72565 za 2.46 złotych z podatkiem VAT.

Hospicjum, to miejsce omijane przez przeciętnych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, kto mieszka za murem hospicjum. Przedstawię szanowny czytelniku Marysię:
„Jestem Marysia. Mam 10 lat, piegi i paskudną chorobę, która okazała się silniejsza ode mnie. Nie mam Domu. Mam za to walizkę ze swoimi rzeczami. Nigdy nie wiem, w którym szpitalu będę mieszkać w przyszłym miesiącu. Lekarz znalazł dla mnie dom fundacji „GAJUSZ”, który jeszcze nie jest zbudowany do końca. Pomóż mi.”

Opieka hospicyjna oznacza aktywną i wszechstronną opiekę nad osobami cierpiącymi. Na postępujące przewlekłe choroby o niekorzystnym rokowaniu. Pojęcie opieki paliatywnej i jej rozwój to aktywna opieka dotycząca wszystkich sfer życia nad pacjentem cierpiącym na schorzenie niepoddające się leczeniu przyczynowemu.

„Zosia ma ponad trzy lata i nie zna słowa “DOM”. Może, dlatego że urodziła się ciężko chora i całe życie spędziła w szpitalu? Jej rodzina przestraszyła się opieki nad tak chorą dziewczynką. Stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci, może stać się jej Domem. Pomóż nam dokończyć budowę.”

Fundacja „GAJUSZ” mieści się na: ul. Jarosława Dąbrowskiego 87, 93-271 Łódź.
“Fundacja „GAJUSZ” działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja pomaga dzieciom przewlekle chorym z terenu województwa łódzkiego.

Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.

Staramy się wspierać całe rodziny, które poprzez chorobę dziecka znalazły się nieoczekiwanie w trudnej i stresującej sytuacji, pomagamy spotykać się rodzinom w żałobie, dzieciom, które wyzdrowiały, cały czas czuwając nad kondycją tych małych społeczności. Pomagamy im również znaleźć rozwiązania dla ich niekoniecznie medycznych problemów, często jest to pomoc w znalezieniu mieszkania, pracy…”

„Mam na imię Gaja, urodziłam się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w 1998 roku. Uczę się czterech języków: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i chińskiego. Mam cudowną rodzinę i nieznośną czteroletnią siostrę. Jestem szczęśliwa w swoim domu z ogrodem, chociaż nie mam rąk i nogi. Znam dzieci, które nie mają nikogo i są nieuleczalnie chore. Zmień ich zły los, bo możesz.
Gajka Staroń”

Współczesna opieka hospicyjna nie wyrasta z niedostatku medycyny czy systemu opieki zdrowotnej, ale współpracuje z nimi i korzysta z osiągnięć. Zadaniem opieki hospicyjnej nie jest przyśpieszenie czy opóźnienie śmierci chorego, ale jest ona nakierowana na utrzymanie najwyższej możliwej jakości życia pacjenta. Choremu znajdującemu się w hospicjum stacjonarnym jest łatwiej poradzić sobie z innymi dolegliwościami oraz z poczuciem osamotnienia czy smutkiem, potrzebą ułożenia relacji z tymi, których się opuszcza. Często to właśnie jest przyczyną największego bólu odczuwanego przez pacjenta.

Jeżeli chcesz wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum możesz przekazać swój 1% podatku lub darowiznę a w tytule powinno być napisane: „Na budowę hospicjum”
Fundacja GAJUSZ – konto główne
Getin Bank 69 1560 0013 2026 0000 8891 1003
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź
SWIFT CODE: GBGCPLPK

Możesz także kupić przedmioty na charytatywnej aukcji fundacji „GAJUSZ” i w ten sposób wspomóc budowę stacjonarnego hospicjum
Fundacja Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej – konto Allegro
Getin Bank 65 1560 0013 2026 0026 9452 1001
Fundacja GAJUSZ
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
90-406 Łódź

Zapraszam, przekaż informacje o pomocy w budowie stacjonarnego hospicjum dla chorych dzieci rodzinie, znajomym, w miejscu pracy…

Dziękuję za pomoc dla Fundacji „GAJUSZ”, która teraz potrzebuje Twojej pomocy w budowie stacjonarnego hospicjum dla chorych dzieci, więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Copyright by Marina & krecik

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031