Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Andrzej Adamiak, czyli nowy „Folwark zwierzęcy”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są równi i równiejsi, a jak się komuś nie podoba to i tak będą równi i równiejsi.

Kilkanaście dni temu postanowiłem zostać osobą informującą na forum publicznym o potrzebie pomocy chorym dzieciom. Jak złośliwi mówią, robię karierę internetową. Państwo, w którym mieszkam jest podobno Ojczyzną Polaków. Tylko, dlaczego Ojczyzna lekceważy swoich obywateli i pozwala na pogardę i poniewierkę nie tylko chorych, ale także zdrowych Polaków. Informuję o chorych dzieciach, których stan zdrowia jest różny, bo od ciężkiego do dość złego. Dzieci to przyszłość Polski, bo to te już dorosłe dzieciaki będą się zmagać z długami przez nas pozostawionymi. Internet można wykorzystywać do różnych celów, dobrych i złych- wybór tego, co robi zależy od jego użytkownika. Wokół nas jest wielu ludzi dobrych, serdecznych i pragnących pomóc drugiemu człowiekowi, ale czasami z różnych powodów takich informacji nie mają. Dlatego jest grupa ludzi informująca o potrzebie pomocy chorym dzieciakom. Proszę wierzyć, są efekty tych informacji. Znajdują się ludzie, którzy pomagają i ratują życie małego człowieka pozostawionego przez Rząd i instytucje na pogardę i brak ratunku.

Rozpocząłem pisanie o takich dzieciach w portalu Wiadomości24 i piszę tam lepiej lub gorzej a czasami głupio lub mądrze - ilu ludzi, tyle ocen. Ostatnio dzieją się tam rzeczy dziwne, tak jakby tam istniało towarzystwo wzajemnej adoracji i kwakierstwa. Moderacja tego portalu albo ma humory albo nie rozumie, co oznacza etyka i zasady. Regulamin tego portalu jest rodem z socrealizmu mocno osadzonego w głębokim i mrocznym okresie stalinizmu a niemającego nic wspólnego z wolnością i odpowiedzialnością słowa.

Doszło do manipulacji moim materiałem, bo zmiany wprowadzone przez moderatora zmieniły przekaz, jaki miał służyć, czyli pomoc ciężko choremu Kubie Salwińskiemu. O Kubie Salwińskim przeczytasz tu na moim blogu //andrzejadamiakkrecik.nowyekran.net/post/41263,czy-jakub-salwinski-pozostanie-bez-pomocy, gdzie wartość materiału nie została zniszczona. Wiadomości24 mają w swoim Regulaminie pkt. 18 mówiący: Operator nie jest zobowiązany do rozpowszechniania przekazanego Materiału, Komentarza lub Wypowiedzi. Odmowa rozpowszechniania nie wymaga uzasadnienia. Operator lub osoba przez niego upoważniona może także usunąć Materiał, Komentarz lub Wypowiedź, do której rozpowszechniania Operator wcześniej przystąpił. Operator ma prawo dokonywania bez zgody Użytkownika zmian i poprawek w przekazanych Materiałach lub Wypowiedziach, a także dokonywania w nich skrótów.

Tak, więc kierując się bliżej nieznanymi mi pobudkami operator ocenzurował mój tekst o Kubie Salwinskim. Usunięto linki do wymienionych w artykule chorób, linki do Fundacji Serce Dziecka i czytający nie mógł zweryfikować opieki nad Kubą przez Fundację, usunięto link do informacji jak skontaktować się z mamą Kuby i pomóc dzieciakowi. Zostawione linki nie przenosiły na adres wskazanego linku, ale na stronę główną Wiadomości24 i w ten sposób reklamowałem wiadomości24 a nie informowałem o Kubie Salwińskim. Artykuł ten był wołaniem o pomoc dla Kuby a po cenzurze w W24 stał się opowieścią o leśnym ludku, bo jak inaczej?  Wiem, że Wiadomośdci24 mają siedzibę w Warszawie, ale zastanawiam się czy nie mieści się ona na ul. Mysiej, tam gdzie za czasów PRL był główny urząd cenzury. Poniżej zamieszczam odpowiedź operatora na pytanie, dlaczego zostały usunięte linki. Proszę pamiętać, że w jednym z punktów Regulaminu portalu jest informacja, że operator nie odpowiada za teść linków w materiale.

 

Szanowni Państwo,
proszę o wyjaśnienie dlaczego usunęliście aktywne linki Fundacji, w której zarejestrowany jest Jakub a mające służyć możliwości weryfikacji czy Jakub jest faktycznym podopiecznym Fundacji Serce Dziecka? Dalczego prawidłowo wstawiony link na końcu materiału nie przenosi na stronę na której są informacje jak należy wypełnić PIT oraz jak można skontaktować się z rodzicami Jakuba? Dlaczego w artykule z 20 listopada Co robi Dawid Dembiński W Tratwie aktywny link nie przenosi na stronę , gdzie można uzyskać informacje jak można pomóc Dawidowi? Dlaczego oba linki o informacji jak pomóc przenoszą na stronę główną Wiadomości24??? Takie działanie sugeruje, że jestem osobą nie odpowiedzialną, bo piszę o czymś o czy nie mam pojęcia. Materiał ma służyć pomocy ciężko chorym dzieciom a nie opowiadaniu o bliżej nieokreślonych osobach. Brak możliwości weryfikacji chorych dzieci pozbawia je szans pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Proszę wyjaśnić mi czemu ma służyć takie działanie moderacji.
Z poważaniem
Andrzej Adamiak
 

Tytuł: 
Czy Jakub Salwiński zostanie bez pomocy?
Treść uwagi:
Witam, 
usunięte zostały:
dwa linki do Wikipedii, ale przede wszystkim linki, których nam zamieszczać nie wolno, ponieważ nie możemy prowadzić zbiórki publicznej. 
Stąd linki: //hydromasaz.co/ oraz: Wpłaty należy kierować na konto: 
Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej //sercedziecka.org.pl/zbiorki-celowe/potrzebuj-pomocy/1021-zbiorka-celowa-jakub-salwiski
pojawić się nie mogą. 
Zapewniam Pana, ze jeśli ktoś jest zainteresowany pomocą, znajdzie wszystko co będzie mu potrzebne, by jej udzielić. 
Prosimy o poprawki w Twoim materiale://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/218372.html

 

Na Nowym Ekranie mogłem umieścić wszystkie informacje o Kubie:

//andrzejadamiakkrecik.nowyekran.net/post/41263,czy-jakub-salwinski-pozostanie-bez-pomocy

Innym razem nie zgodzono się na umieszczenie w moim artykule nazwiska chorego dziecka, ale inny piszący do wiadomości24 używał tego właśnie nazwiska. Poniżej zamieszczone wiadomości to korespondencja pomiędzy mną a moderacją W24 na temat artykułu o Dawidzie Dembińskim chorym na MPD i po tej wymianie zdań nazwiska zostały w artykule. W pierwszej wersji moderacja puściła artykuł bez ingerencji, więc dlaczego później coś w nich wstąpiło.

 

Uwagi do Twojego materiału://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/216758.html
Tytuł: 
Dawid nadal potrzebuje Twojej pomocy
Treść uwagi:
Witam serdecznie,
proszę przeredagować materiał... W tej chwili oskarża nauczycieli i dzieci z klasy chłopca, którego przecież łatwo zidentyfikować, bo podała Pani nazwisko mamy. Nie mamy żadnych dowodów, nie znamy relacji drugiej strony. Pomówień nie publikujemy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Olczak
 
Szanowna Pani Katarzyno,
Informacja zamieszczona w treści pochodzi od Mamy Dawida Beaty Dembińskiej numer telefonu 603 236 … Opisane zdarzenia są niewielkim fragmentem tego co doznaje Dawid w szkole, materiał został przeczytany przez Matkę dziecka, która wyraziła zgodę na opublikowanie tego materiału. Nie ma podanej miejscowości, nie ma podanej szkoły a materiał powstał po to żeby uwrażliwić ludzi sprawnych na osoby niepełnosprawne. Informuję Panią, że jestem osobą niewidomą i orientuję się jak traktuje się osoby niepełnosprawne. Może Pani zapytać o mnie czy jestem ślepy czy nie waszą reporterkę Beatę Traciak z Krakowa, która także pisywała o Dawidzie. Nie jestem osobą fikcją, zawsze występuję pod swoim imieniem i nazwiskiem i pisząc Dawid Dembiński nie opisuję fikcyjnej osoby tylko dziecko upokarzane w szkole integracyjnej. Rodzinę Dembińskich znam osobiście i mam ich zgodę na publikowanie materiału na ich temat, materiał ukazał się wczoraj i był puszczany przez Beatę Dembińską z profilu Jej syna na nk.pl Jeżeli nadal uważa Pani, że materiał jest nieprawidłowy to proszę wskazać mi co jest nie prawidłowe. Wydaje mi się, że mam do czynienia z jakimś nieporozumieniem ponieważ pierwotny materiał został wyemitowany i nie budził zastrzeżeń.
Pozostaję z wyrazami szacunku,
Andrzej Adamiak
 
Uwagi do Twojego materiału: //www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/216758.html
Tytuł: 
Dawid nadal potrzebuje Twojej pomocy
Treść uwagi:
Witam Panie Andrzeju,
bardzo prosilibyśmy o usunięcie z tekstu nazwisk - Dawida Dembińskiego, Beaty Dembińskiej, Bętkowskiego. Proszę w tekście pozostawić jedynie link do strony Dawida.
Pozdrawiam
 
Witam Panie Wojciechu,
nie chcę się z Państwem konfliktować, bo chodzi tu o chore dzieci ale nie rozumiem dlaczego ja nie mogę pisać imienia i nazwiska choć mam na to zgodę Mamy Dawida a znajoma z portalu nk.pl wasza reporterka Beata Traciak może //www.wiadomosci24.pl/artykul/pomoz_dawidkowi_dembinskiemu_142594.html Pan Bętkowski jest rehabilitantem w ośrodku rehabilitacyjnym w Wągrowcu i dlatego jest wskazany z nazwiska ponieważ to on zwrócił uwagę na ważny szczegół a pracuje tan jeszcze wielu innych rehabilitantów, Mama Dawida nie może być anonimowa, bo od niej dostaję informacje i zgodę na rozpowszechnianie. Zaś Dawid Dembiński nie wstydzi się siebie choć jest mocno poszkodowany przez życie. Żadne dobra osobiste nie są naruszone wobec osób wymienionych w materiale a ponadto podałem numer telefonu do Mamy Dawida, który jest dostępny na wszystkich wymienianych linkach w materiale. Zupełnie nie mogę zrozumieć tej sytuacji. Uważam, że nie naruszam w żaden sposób Regulaminu a zwłaszcza I p.7 Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy ponieważ nie znajduję nic złego w treści mojego materiału a nazwiska wskazują osoby, które w rzeczywistości występują w faktach opisanych przeze mnie i są osobami publicznymi.
Pozdrawiam i pozostaję z wyrazami szacunku,
Andrzej Adamiak
 

W tym przypadku pewnie chodziło o punkt 10 Regulaminu: Operator zastrzega sobie prawo uprzywilejowania niektórych Użytkowników Zarejestrowanych z Wizerunkiem poprzez np. przyznanie im w pewnym zakresie swobody w redagowaniu i zamieszczaniu Materiałów w Serwisie, przyznaniu im legitymacji prasowych, nagród pieniężnych lub rzeczowych, uprawnień do usuwania Komentarzy lub wpisów na forum dostępnym w Serwisie. Operator może cofnąć przyznane uprawnienia bez uzasadnienia.  Tak, więc, jeden może zamieścić nazwisko a drugi nie - ten artykuł dotyczył także chorego dziecka czekającego na pomoc.

Regulamin wiadomości 24 w punkcie 10 w mojej ocenie narusza rażąco Konstytucję R P, która nie zezwala na różnicowanie tej samej grupy. Art. 32 pkt. 2 brzmi: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Jedna z osób zamieściła tłumaczenie artykułu z niemieckiej gazety o przebytym przeszczepie serca przez Mariusza Stępniaka. Ten artykuł znajduje się tu na moim blogu – bez cenzury //andrzejadamiakkrecik.nowyekran.net/post/41400,mariusz-stepniak-w-giessen-algemeine. W24 zastosowały wobec tłumaczącej osoby też pkt. 18 i zaczęli zmieniać teść i gramatykę i stylistykę tekstu, co doprowadziło do zmiany kontekstu tłumaczenia i operator wymieszał cytat opowiadającego z tekstem autora niemieckiego mieszając te wypowiedzi razem. Wydaje mi się, ale może się mylę, a tłumaczenie to wierna kopia oryginalnego tekstu a nie komentarz oryginału. Oryginał stanowi własność intelektualną autora a tłumaczenie ma być odwzorowaniem oryginału na język polski.

Sorki za ten tekst, ale pewnie mnie zrozumiesz, bo przecież robię dopiero karierę internetową w pisaniu. Informuję o chorych dzieciach, żeby wrażliwi na cudzą krzywdę ludzie chcący pomóc zauważyli te dzieciaki nadal czekające na pomoc a często na ratunek.

Trochę o mnie, jestem z czasów stanu wojennego, przewaliłem swoje lata młodości działając w podziemnej Solidarności i walcząc o wolność słowa, swobodę zgromadzeń, wolność wyznania i inne podstawowe wolności zawarte w Europejskiej karcie wolności. Możesz się ze mną zgodzić lub nie, to jest wolność. Dopóki Państwo Polskie będzie miało swoich obywateli w życi, tak długo będę się wymądrzał - przecież jest wolność słowa i odpowiedzialność za słowo!

 

krecik

KOMENTARZE

 • mądrzejszy od szefa nie zawsze mile widziany
  miejmy chociaż nadzieje że to całe towarzystwo wzajemnej adoracji miało niezły ubaw z tej manipulacji materiałami i wstawianiem 1pkt. bezczelnością jest to, że to dzieje się z materiałami o chorych dzieciach.

  dziwie się że tam wchodzisz i piszesz bo zwyczajnie nie pasujesz tam. a może denerwujesz ich tym, że jesteś zbyt mądry nawet od samego redaktora naczelnego? bo jak inaczej zrozumieć co tam dzieje się i to że po napisaniu/skopiowaniu 2 zdań, dostaje się tam miano dziennikarza? ciesze się że trafiłam na ten portal bo tutaj jest prawdziwa wolność słowa
 • krecik
  To co robisz jest niezwykle ważne i bardzo potrzebne. Internet. No cóż, jak sam napisałeś: ile ludzi tyle ocen.
  Ty rób swoje, a z czasem... Sam się przekonasz, że warto.
  Pozdrawiam
 • :-)
  Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.W24 to dno
 • @pomoc dzieciom
  "ciesze się że trafiłam na ten portal bo tutaj jest prawdziwa wolność słowa"
  .
  Ale nie zapominajmy o WIĘKSZOŚCI, która o nE nie wie... Czyli trzeba i "tam" zostać i "owce" naprowadzać... :) Poza tym, nE może któregoś dnia odejść w niebyt... (obym się mylił). "Tylko mrowiska nie da rady butem"...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031