Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Dominik Januszczak – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„To ta niewidzialna siła, która każe podnosić się po upadku i nie pozwala się poddać, jest najbardziej nieoceniona.

 

Daje ona szansę tym, którzy upadli i pozwala im walczyć z niedoskonałościami. Upór!
Walczyć trzeba do końca, żeby potem sumienie nie zabijało od środka. Są rzeczy w tym życiu, które są bezcenne. Warto o nie walczyć, bo nagrody nie da się wyrazić ani w liczbach, ani w słowach. To zdrowie!”

Dominik Januszczak jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z siedzibą:
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa

Informacje o Dominiku znajdziesz na stronie internetowej Fundacji oraz na stronie o Dominiku.

Chłopiec jest mieszkańcem Chorzowa województwo Katowickie i choruje na wiele przewlekłych i nieuleczalnych chorób, których stan będzie się pogarszał bez odpowiedniej specjalistycznej rehabilitacji, która jest bardzo droga. Koszt turnusu rehabilitacyjnego waha się pomiędzy 2 tysiące złotych i może dojść do kwoty ok. 4 tysięcy złotych a dodatkowo opiekun pokrywa koszt dojazdu i pobytu na turnusie ze swoich pieniędzy.

Bardzo proszę zapoznać się z chorobami i dysfunkcjami zdrowia, które są dla Dominika uciążliwe w codziennym jego życiu:
1. Odwarstwienie siatkówki – choroba oka, która następuje, gdy siatkówka oddziela się od znajdującej się bezpośrednio pod nią naczyniówki. Choroba ta powoduje upośledzenie wzroku i może prowadzić do ślepoty. U osób z dużą krótkowzrocznością, szczególnie narażonych na odwarstwienie siatkówki, może je wywołać nawet średni wysiłek fizyczny.
2. Zaćma – wrodzona choroba oczu prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku.
3. Duża krótkowzroczność – oka lewego jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku polegająca na tym, że tor optyczny oka nieprawidłowo skupia promienie świetlne. Oko miarowe to takie, które bez żadnego napięcia mięśni, skupia równoległe promienie światła dokładnie na siatkówce, czyli dla obiektu nieskończenie odległego na siatkówce pojawi się jego ostry obraz. W oku krótkowzrocznym równoległe promienie ogniskowane są przed siatkówką.
4. Kamica nerkowa (moczowa) – choroba polegająca na powstawaniu złogów (tzw. „kamieni”) w nerkach lub drogach moczowych na skutek wytrącania się związków chemicznych stanowiących prawidłowe lub patologiczne składniki obecne w moczu.
5. Nawracające zapalenia krtani i oskrzeli.
6. Dominik Posiada ślepotę oka prawego.

Dominik Januszczak jest chłopcem, który nie poddaje się swoim chorobom ale wciąż stara się dorównać swoim rówieśnikom w życiu codziennym. Ma wielu przyjaciół i kolegów, z którymi stara się aktywnie uczestniczyć w codziennych zajęciach. Kiedy rozmawiam z Dominikiem, to z jego głosu płynie niesamowity optymizm i nie da się usłyszeć narzekania na codzienne problemy związane z problemami chorobowymi. Uważam, że takim chłopcom warto pomagać, czego nie czyni Państwo Polskie. Każdy może pomóc Dominikowi w dążeniu do lepszego życia, jako dorosłego człowieka. Pani, Pan, ja, Ty, czyli każdy może pomóc Dominikowi przekazując dobrowolną, choćby najmniejszą darowiznę a także to Państwo decydujecie komu oddacie swój 1% podatku. Możecie pozostawić swój 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu lub przekazać swój 1% podatku na leczenie i rehabilitację Dominika Januszczaka – wystarczy chcieć.

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc w rehabilitacji i przekazanie 1% swojego podatku lub darowizny na ten cel Dominikowi Januszczakowi.

Jak możesz przekazać darowiznę lub swój 1% podatku dowiesz się poniżej:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 9368 Januszczak Dominik darowizna na pomoc i ochronę

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce “WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” należy wpisać:
W polu “KRS”: 0000037904,
W polu “Wnioskowana kwota” – kwotę, którą chcemy przekazać – nie wyższą niż 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
W polu “Cel szczegółowy 1%”: 9368 Januszczak DominikKOMENTARZE

 • Polecam ksiązki które pomogły już wielu ludziom....
  http://relaksacyjna.pl/pakiet-cialo-i-ducha-ratowac-zywieniem-przywracac-zdrowie?gclid=CMmn_bqgq8QCFdMatAodp2QALQ
  Myślę, że bez problemu te wszystkie (hurtem) dolegliwości zniekną.
  Kiedyś, lekarz polecił mi książkę, którą sam wypróbował:
  http://www.taniaksiazka.pl/dieta-bez-pszenicy-jak-pozbyc-sie-pszennego-brzucha-i-byc-zdrowym-dr-william-davis-p-344084.html?gclid=CIC8yIChq8QCFTPKtAodNGsAbA
  Warto także przeczytać książki Andreasa Moritza
  http://www.dobreksiazki.pl/a9503-andreas-moritz.htm?gclid=COe9j7mhq8QCFRMatAod43cAAg
  Nie ma w tym zestawie ksiązki która mnie pomogła z bardzo ciężkich dolegliwościach:
  http://ener-chi.pl/?niezwykle-plukanie-watroby-i-woreczka-zolciowego,16
  W razie jakichś pytań, proszę o wysłanie ich na moją pocztę na Neonie24
 • @Jan Paweł 22:08:49
  Tu jest wykład Dr Ewy Dąbrowskiej (1 częśc)
  https://www.youtube.com/watch?v=tFlQXgbi2ns&spfreload=10
  Warto kupić jej książki

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930