Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 27 komentarzy

Andrzej Adamiak krecik

krecik - Na moim blogu poruszane są tematy społeczne, pomocowe i polityczne a także inne ważne sprawy. Najważniejsza jest prawda a największą wartością jest drugi człowiek.

Daniel Dąbrowski zaprasza na koncert „Nie jestem sam”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 17 listopada 2013 roku o godzinie 18.00 w Kowalewie Pomorskim na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się dla Daniela Dąbrowskiego Koncert charytatywny „NIE JESTEM SAM”.

 

Pomysłodawcami koncertu są Terapeuci: Maria Magdalena Mytlewska, Donata Niedzielska, Jolanta Wypych, Marzena Niewidział.

Głównym organizatorem jest Maria Magdalena Mytlewska oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. Do pomocy zaangażowali się także pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Urząd Miasta i Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie – Andrzej Grabowski.

Zaplanowany przebieg koncertu:
1. Występ chóru dziecięcego ze szkoły podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod dyrekcją Marii Magdy Mytlewskiej
2. Występ wokalny Daniela z terapeutką Marią Magdą Mytlewską
3. Sprzedaż origami robionego przez Daniela
4. Występy zespołów tanecznych break Dance
5. Prezentacja komiksu o Danielu
6. Występ grupy teatralnej z Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) „Anielska Ferajna” przedstawienie pod tytułem „Gothika”
7. Występ wokalny Ewy Żuławskiej i Anety Pietrzak
8. Występ zespołu “Ostatnie Takie Trio”

Odbędzie się licytacja obrazu wykonanego metodą Quisling i namalowany pejzaż oraz sprzedaż wyrobów i przetworów domowych.

Daniel Dąbrowski choruje na schizofrenię paranoidalną. Bardzo trudno jest opisać i skwalifikować objawy schizofrenii paranoidalnej z powodu ich wielorakości a mogą dotyczyć wielu funkcji psychicznych i różnych przejawów ludzkiego życia. Przedstawię kilka charakterystyk, które pozwolą inaczej spojrzeć na chorych:
1. Urojenia – występują niemal u wszystkich chorych. Najczęściej są to urojenia prześladowcze.
2. Omamy – Występują u około połowy chorych i najczęściej są to omamy słuchowe – głosy komentujące zachowanie chorego lub mówiące do niego, czasem rozkazujące. Mogą to być jednak dźwięki proste – piski, szumy itp.
3. Objawy katatoniczne – są to szczególne zaburzenia ruchu napędu polegające na zahamowaniu albo pobudzeniu z cechami chaotyczności dostosowania do sytuacji. Często ruch podlegający niespodziewanym zatrzymaniom – schodkowanym lub płynnym tempa ruchu.
4. Formalne zaburzenia myślenia – formalne oznacza, że są one związane z samą strukturą procesu myślenia. Mogą być postrzegane i analizowane niezależnie od wypowiadanych przez osobę chorą treści. Należy do nich zwłaszcza: rozkojarzenie szczególnego rodzaju, niespójność wypowiedzi, umykanie wątków i przechodzenie do niespodziewanych dla słuchacza skojarzeniami a nawet większego stopnia zmiany rozmowy.

Uzbierana w trakcie koncertu kwota zostanie przekazana na subkonto Daniela Dąbrowskiego w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” a jeżeli ktoś będzie chciał dokonać darowizny na rzecz Daniela to może to zrobić wpłacając pieniądze na podane niżej subkonto w Fundacji, która przeznaczona będzie na leczenie i rehabilitację:
Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, Warszawa

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 16488 Dąbrowski Daniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej o Danielu Dąbrowskim dowiesz się na tej stronie.

Copyright by Marina & krecik

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031